Yol Yardım Paketi Satın Al

Yol Yardım Paketi Satın Al

Aracınızla seyahate çıktığınızda başınıza beklenmedik sorunlar geldi mi hiç? Artık bu konuda endişe etmenize gerek yok. Aracınızla ilgili başınıza gelebilecek her türlü sorunda yanınızda

Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu Trafik Sigortası

Hasar durumlarında karşı tarafta oluşan maddi zararları ve bedeni zararları güvence altına alan ve karşı taraftaki hasarları ödeyen bir sigorta ürünüdür.

Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Motorlu karayolu araçlarınızın hasara uğraması, yanması, çalınması v.b. durumlarda, mağduriyet yaşamamanız için yapılan sigorta ürünüdür.

İşyeri Sigortası

İşyeri Sigortası

İş yerinizin içindeki eşyaları yangından, hırsızlıktan, depremden su baskınına kadar bir çok riske karşı koruma ve güvence altına alan çok geniş kapsamlı bir sigorta türüdür.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

İş yerinizin içindeki eşyaları yangından, hırsızlıktan, depremden su baskınına kadar bir çok riske karşı koruma ve güvence altına alan çok geniş kapsamlı bir sigorta türüdür.

Konut Sigortası

Konut Sigortası

Evinizin içindeki eşyaları ve ailenizi yangından, hırsızlıktan, depremden su baskınına kadar bir çok riske karşı koruma ve güvence altına alan çok geniş kapsamlı bir sigorta türüdür.

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde nakit olarak karşılar.

Servislerimiz

Pratik

Doldurulması gereken sayısız kutucuk ve cevaplanması gereken onlarca soru yok. Resmi Kurumların zorunlu kıldığı birkaç bilgiyi gir ve sana özel fiyatı gör.

Ekonomik

Saniyeler içinde sigortan için fiyatımızı gör. Farklı tekliflerimizi incele. Ürüne ilişkin merak ettiğin tüm ayrıntılara hakim ol. Ne satın aldığını ve ihtiyaçlarını karşılaştır.

Hızlı Destek

Sigorta poliçenizi aldıktan sonra herhangi bir problem yaşamanız durumunda teknik ekibimiz her zaman size bir telefon kadar yakın.

Sıkça Sorulan sorular

Evet. Poliçe süreniz bitmeden önce size e-mail ile ulaşacağız. Eğer web sitemizde hesap açtıysanız ve şifrenizle log-in oluyorsanız da tüm poliçelerinizle birlikte yenileme dönemi gelen poliçelerinizi görebilir ve dilerseniz poliçelerinizi yenileyebilirsiniz.

Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) web sitesinde yürürlükteki Trafik Sigortası poliçeleriyle ilgili bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz. Şu linki tıklamanız yeterli:

https://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikPoliceSorgula.aspx

Kendi aracınızın hasarını da karşılamıyorsa, bu sigorta neden zorunlu? Devletimizin Zorunlu Trafik Sigortası ile ortadan kaldırmayı planladığı asıl mağduriyetler, üçüncü kişilerin yaşadıkları mağduriyetlerdir. Bu nedenle Zorunlu Trafik Sigortası üçüncü kişilerin aldıkları maddi ve bedeni hasarlara odaklanarak oluşturulmuştur. Ülke çapında yaygınlaştırılan bu tür uygulamalar sayesinde, kazaya karışan tarafların her ikisini de ilgilendirebilecek birçok mağduriyete engel olunabilir.
Zorunlu sigortayı zamanında yenilemenizin için önemli etkenlerden biri de gecikme zamları ve indirim haklarından mahrum kalma durumlarıdır. Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırmayı ve yenilemeyi geciktirdiğiniz her bir ay için poliçenize 5% tutarında gecikme zammı uygulanır. Bununla birlikte, yaşanan bu gecikmeler neticesinde sahip olduğunuz kademe ile elde ettiğiniz indirimlerden de yararlanamazsınız. Bu nedenle, zorunlu araç sigortanızın poliçe bitiş tarihlerini iyi takip etmenizi salık veriyoruz. Sigortanızı yaptırmamanız durumunda belli ceza ücretleri ödenmektedir, 2019 yılında trafik sigortası yaptırmamanın cezası 120 TL olarak belirlendi.
Satın aldığınız sigorta poliçenizi, isterseniz hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bunun yanında poliçenizi e-mail adresinize de gönderiyoruz. Böylece poliçelerinizi cep telefonunuzda da görüntüleyebilirsiniz. Ya da poliçenizi print edip arabanızda taşıyabilirsiniz.
Poliçenizde anlamadığınız noktalar var ise 0850 434 0 237 numaralı telefonu arayabilir veya Whatsapp Destek Hattı ile bize danışabilirsiniz.
Maalesef, hayır. Zorunlu Trafik Sigortası kapsamında güvence altına alınan hasarlar sadece üçüncü şahıslara ait olanlardır. Bu noktada, teminatlar ve limitler sadece sizin hasar verdiğiniz araçların veya kişilerin gördüğü zararla ilgilidir.
Zorunlu Trafik Sigortası neden zorunlu sorusu ile de bağlantılı bir durum. Zira kazaya karışan ve kusurlu olarak kabul edilen bir araç sahibi eğer Zorunlu Trafik Sigortası poliçesine sahip değilse, kaza nedeniyle araçlarda oluşan bütün masrafları karşılamak durumunda kalır. Buna ek olarak, kaza sonucu oluşması muhtemel bedeni hasarlar, sakat kalmalar ve ölümler neticesinde tahsil edilmesi gereken tutarlardan da yine kusurlu araç sahibi mükellef olur. Özellikle ölümlü ve sakat kalmalı kazalardan sonra ortaya çıkan maddi – manevi tazminat tutarlarını karşılamak bu noktada araç sahiplerini oldukça zorlayabilir. Bu sebeple tavsiyemiz, zorunlu sigortanızı hiçbir şekilde aksatmadan her yıl yenilemeniz yönünde olacaktır.
Zorunlu araç veya Trafik Sigortası adıyla bilinen sigortanın, kasko sigortaları ile ayrıştığı en belirgin nokta kapsamdır. Zira kasko sigortaları hırsızlık, kundaklama, teknik arızalar, kaza vb. birçok senaryoda aracınızın alacağı hasarı karşılarken, zorunlu sigorta yalnızca üçüncü kişilerin hasarlarını karşılamaktadır. Bu noktada, kasko sigortası tamamıyla isteğe bağlı yaptırılan bir sigortadır.